בית התקנה / תצורה ציוד מיזוג אוויר כיצד לחבר תרמוסטט לתנור אינפרא אדום

כיצד לחבר תרמוסטט לתנור אינפרא אדום

בתנאי החיים המודרניים, בעת שימוש בציוד חדש, יש צורך לייעל את הציוד המשמש לשימוש יומיומי נוח ויעיל. זה כולל מכשירי הפעלה המסייעים בהפחתת עלויות האנרגיה, בהגברת היעילות ובהשתלטות על כל מערכת החימום בביתך. דוגמא למכשירים כאלה הם תרמוסטטים לחימום אינפרא אדום. כיצד לחבר את התרמוסטט לתנור אינפרא אדום, כמו גם כיצד להשתמש בו נכון, תוכלו ללמוד במאמר שלנו.

למעלה 10 תנורי החימום הטובים ביותר עם Aliexpress

מאפיינים טכניים וסוגים של תרמוסטטים

תרמוסטט לתנור חימום

לכן, על מנת להתחיל, למעשה, התקנת ציוד, עליכם לדעת ולקבל מושג לגבי מבנהו ומאפייניו. זה הכרחי על מנת לברר את היעילות של מכשיר זה או אחר בצורה המדויקת ביותר לשימושכם.

התרמוסטט, כשמו כן הוא, מווסת את טמפרטורת החדר. הוא עושה זאת על ידי מדידת טמפרטורת האוויר בחדר, ובהתאם לתוצאות המתקבלות ולהגדרות, הוא כבר מווסת את מערכת החימום. כלומר, אם התקנת תנור אחד או יותר, זה לא משנה שהם הגיעו לטמפרטורה מסוימת ואז נכבים, אז זו העבודה של התרמוסטט שלנו. עקרון הפעולה הוא פשוט ואינו מצריך ידע מעמיק.

ישנם כיום שני סוגים של תרמוסטטים: אלקטרוניים ומכניים. כולם נראים כמו קופסאות קטנות, עשויות לעיתים קרובות מפלסטיק. תמיד יש וסת טמפרטורה בחזית, אם כי ישנם דגמים שבהם הוא ממוקם בצד. סוג המכשיר תלוי ביצרן, בדגם ובהתאם גם במחירו. ככלל, לבקרי טמפרטורה מכניים יש שליטה בצורת גלגל או כפתורים, ואלקטרוניים מצוידים בתצוגת מגע או בסט לחצנים גדול, ויש להם גם שלט רחוק.

היצרנים ממליצים להשתמש בתרמוסטטים מכניים רק כאשר תמיד יש מישהו בחדר. אלקטרוניים הם חכמים יותר בהקשר זה ואינם זקוקים לניטור מתמיד.

תרמוסטטים מחוברים לכל מכשירי החימום המודרניים ותנורי אינפרא אדום אינם יוצאים מן הכלל. עליהם נדון במאמרנו.

ראה גם - כיצד לבחור את המזגן המושלם לבית ולדירתכם

התקנת תרמוסטט על דוד IR

התקנת הרגולטור

התקנת ציוד כזה כמו תרמוסטט אינה דורשת ידע רב בתחום הנדסת החשמל, אולם יש לדעת כמה נקודות. לדוגמה, עליכם למצוא את המקום הנכון למקם את המכשיר, ללא קשר לסוגו.עדיף להתקין במקומות עם לחות נמוכה, מכשירים לא אוהבים את זה מאוד, הם יכולים להיות באגי ולאחר זמן מה בדרך כלל להיות בלתי שמיש, במיוחד עבור מכשירים מכניים, שכן מכשירים אלקטרוניים מוגנים יותר מפני השפעות חיצוניות ואטומים. כמו כן, הימנע מהצבת המכשיר ליד מקורות חום או אור שמש, כגון ליד תנור מטבח, תנורי חלל או מול חלונות פתוחים. זהו השלב הראשון בהתקנת תרמוסטט לתנורי אינפרא אדום - בחירת אתר ההתקנה.

לאחר מכן ההתקנה עצמה. תהליך זה כולל חיבור המכשיר לרשת ולמחמם. לצורך חיבור נכון של כל האלמנטים זה לזה, נעשה שימוש בממסר אוטומטי המשמש כמקור חשמל למכשיר החימום שלך, במקרה שלנו מחמם IR. ישנן מספר תוכניות המשמשות להתקנת תרמוסטטים, הם יופיעו להלן.

ראה גם - איזה סוג תנור לבחור לבית או לדירה

דיאגרמות חיבור של התרמוסטט לתנור החימום

תרשים חיבור

ישנן מספר תוכניות לחיבור תרמוסטט למערכת חימום, פשוטות ומורכבות, אך אתה יכול לעשות זאת בעצמך. אז, האפשרות הפשוטה ביותר תהיה מעגל עם תרמוסטט אחד ומחמם אחד. המעגל פשוט מאוד: למכונה שני זוגות מגעים, אחד מהם מחובר ישירות לתרמוסטט. באופן טבעי, המגעים הם אפסיים ושלבים, כל מי שמכיר את הנדסת החשמל צריך להבין את הערכים הללו. שאר זוג החוטים מחובר לתנור החימום.

אפשרות מספר שתיים היא קצת יותר מסובכת, מכיוון שהיא כוללת חיבור מקביל של התנור דרך תרמוסטט. שיטה זו מאפשרת לך לחבר כמה התקני חימום לתרמוסטט. המעגל הוא גם די פשוט אם אתה מבין את זה. מהמתג האוטומטי, זוג חוטים עובר לתרמוסטט, וממנו מגיע החיווט של אנשי הקשר לתנורי ה- IR שלך.

הקשה ביותר היא דיאגרמת החיבור, המשתמשת גם בתרמוסטט אחד למספר מכשירים לחימום חדרים, אך ההבדל מהשני הוא בחיבור עצמו. לכן, על מנת להרכיב את המעגל הזה, משתמשים במתנע מגנטי, ותרשים החיבור הוא אינדיבידואלי. ישנן גם תוכניות מוכנות, פשוט קחו והתקנו, אך זה לא מבטיח לכם את הפעולה היציבה של המערכת. אפשרות זו היא המעשית והנפוצה ביותר.

ראה גם - כיצד לבחור את המזגן המושלם לבית ולדירתכם

למעלה 10 תנורי החימום הטובים ביותר עם Aliexpress

תְפוּקָה

התרמוסטט לתנורי האינפרא אדום מהווה פיתרון מצוין למערכת החימום של הבית, המשרד ודברים אחרים. החיבור מתבצע הן באופן עצמאי והן בעזרת אשף. כיצד לחבר את התרמוסטט לתנור אינפרא אדום, תוכלו למצוא את ההוראות הכלולות במכשיר או למצוא אותו באינטרנט. אנו מקווים שהמאמר שלנו היה מועיל.

ראה גם:

5299 0

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים