בית התקנה / תצורה ציוד מיזוג אוויר התקנת עשה זאת בעצמך של בסיס חם

התקנת עשה זאת בעצמך של בסיס חם

בפני בחירה, מתוך מספר גדול מספיק של אפשרויות, הדרך היעילה ביותר לחימום הבית, אנשים נוהגים לרוב לפנות לאפשרויות המספקות השקעה מינימאלית, ראשונית, שיכולה לספק מקדם העברת חום מקובל. מגמה חדשה בעניין זה הייתה התקנת קרש לחימום מחומם. באירופה נעשה שימוש במערכת זו במשך כשני עשורים, מה שמעיד, בהתאם, על מדד יעילות גבוה למדי. קרש עוקף חשמלי הוא מבנה מתכת שבתוכו מותקן מכשיר חימום; חימום מתרחש ישירות באמצעות קרינת אינפרא אדום. מערכת זו יכולה לעבוד בגרסה אחת או במקביל לסוללות רדיאטור.

התקנה אפשרית כמעט בכל שטח, בין אם זה דירה או קוטג 'קיץ. אם תחליט להצטרף לבעלים של יחידות אלה, אנו נראה לך כיצד להתקין במים בידך לוח חם וחיפוי חשמלי.

מכשיר חצאית חם

מכשיר חצאית חם

כלפי חוץ, לכל האלמנטים של היחידה אין הבדלים מיוחדים בהשוואה לבסיס רגיל, לרוב הם עשויים מעטפת מתקפלת מאלומיניום. המידות של דגמים אופייניים של לוחות חצאית חמים גובה 14 ס"מ ורוחב שלושה. בפנים, באמצעות סוגריים מותקנים, מותקן גוף חימום המורכב משני צינורות נחושת המחוברים באמצעות צלעות פליז. כל יחידות החימום מחוברות למערכת אחת באמצעות אגוזי לחיצה או הלחמה באמצעות הלחמת נחושת. בקטעי הפינה מחברים את האלמנטים באמצעות צינורות נחושת או פולימר. אתה לא יכול לדאוג שעם הזמן המכשיר יחליד, מכיוון שרק מתכות לא ברזליות משמשות בתהליך הייצור של המוצר, אשר בתורו מספקים מקדם העברת חום גבוה של לוח העוקף.

איך עובד חצאית חמה

התקנת בסיס חם מתבצעת סביב כל שטח החדר, כך שהחדר מחומם בצורה חלקה ואחידה. זה מובטח באמצעות חלוקת חום דרך חורים מיוחדים הממוקמים בחלקו העליון של המכשיר. על מנת לחמם את החדר לרמה מקובלת, 20-24 מעלות צלזיוס, יש צורך לחמם את לוחות האלומיניום לטמפרטורה של 40-70 מעלות צלזיוס.

בהיבט הבא כדאי לשים לב אליו! בהשוואה לרדיאטורים קונבנציונליים הממוקמים במרחק מסוים מהרצפה, מערכת החיפויים החמה מייצרת חימום כמעט מתחתית החדר.

חימום חלל מתבצע בשל העברת החום של הקירות, הם סופגים תחילה את החום שמגיע מהבסיסים, ואז הם הופכים למקורות חום פסיביים. הודות לעובדה שהחום מתפשט באופן שווה בכל החדר, לא יהיו לך אזורי קור בשום מקום.התקנת רהיטים לא תשפיע בשום צורה על פעולת המכשיר, היעילות תישאר זהה.

סוגי לוחות חצאית חמים

סוגי לוחות חצאית חמים

על פי עקרון הפעולה היחידות מחולקות לאלקטרוניות והידראוליות.

קרש הלוח החשמלי עשוי צינורות זוגיים עשויים נחושת, כאשר באחד מהם מותקן כבל, מחומר עמיד בחום עם בידוד סיליקון, ואילו גוף חימום בטמפרטורה נמוכה מונח בשני, עם טמפרטורת חימום מקסימלית של כ- 60 מעלות צלזיוס. בקרת הטמפרטורה מתבצעת באמצעות חיישן חשמלי, תרמוסטט. למוצר מהדק מיוחד להארקה, לא כדאי להזניח זאת.

על בסיס המים, נוזל מזוקק או נוזל לרדיאטור משמש כנוזל מוליך חום. אלמנטים אלה מחוממים באמצעות דוד, או באמצעות חיבור למערכת חימום מרכזית. שיטה זו חסכונית יותר מלוח חשמלי, מכיוון שהשנייה צורכת כמות מסוימת של חשמל. הטמפרטורה מווסתת באמצעות שסתום תרמו או במצב אוטומטי.

שימו לב! המרחק בו תוכלו למתוח את קווי בסיס המים מוגבל ל -15 מטר, אם החדר גדול יותר, יש להתקין קווי מתאר אוטונומיים נוספים.

בואו נדבר על היתרונות והחסרונות של מערכת כזו.

בואו נדבר על היתרונות והחסרונות של מערכת כזו.

בואו לרשום את היתרונות העיקריים של סוג זה של מכשירים:

 1. עקרון חימום החדר באמצעות בסיס בסיס חם בעקרון פעולתו דומה מרחוק לרצפה חמה, אך תהליך ההתקנה הוא פחות עתיר עבודה וחסכוני בהרבה. שימו לב כי אינכם יכולים להתקין חימום תת רצפתי, במיוחד חימום תת רצפתי, בחדרים רבים. להתקנת המשקע נדרש רק קיר שטוח לחלוטין. במידת הצורך תוכלו לפרק ולהתקין את המערכת בקלות במקום אחר.
 2. בעזרת בסיס בסיס חם תוכלו להשיג אקלים נוח כמעט בכל חדר. זרמי אוויר עולים לאט לא ידחפו אבק בחדר. החום אינו מרוכז בחלקו העליון של החדר, אלא יופץ באופן שווה בכל החדר.
 3. בשל העובדה שהקירות ישמשו כמסך קבלת חום, תוכלו לנצח לשכוח מנוכחות עובש ולחות בחדר. עיבוי לא ייווצר באזורי זכוכית מרווחים.
 4. התקנה של מערכת כזו לא תגרום להזעה של אדם רגיל, מכיוון שפשטות ההרכבה מובטחת על ידי מבנה הבלוקים, שעליו פשוט להיות מחובר זה לזה ומחובר לאספקת החשמל או למערכת החימום המרכזית.
 5. בשל העובדה שהמכשיר אינו מתחמם לטמפרטורות גבוהות, אינך יכול לפחד שהרהיטים, הטפטים, הווילונות או פריטי הבית האחרים שלך יהפכו לבלתי שמישים.
 6. לוח העוקפים לא יהיה מורגש בעיני האורחים שלכם, הוא ישתלב בצורה הרמונית בפנים שלכם, כי לפני הקנייה תוכלו לבחור את הצבע לפי טעמכם.

בוא נעבור את החסרונות:

 1. אחד החסרונות הראשונים הוא הסכום הנדרש לרכישת מערכת לוחות חצאית חמה.
 2. החיסרון השני שקיים בלוחות החשמל הוא מחירי החשמל מכיוון שהם צומחים מיום ליום, ואתה זקוק לכמות ניכרת ממנו לצורך פעולה רגילה.
 3. מערכת העוקפים החמה אינה מסוגלת לחמם את החדר בן רגע, היא נועדה לשמור על הטמפרטורה בחדר.

פעילויות הכנה לפני התקנת המערכת

השלב הראשון הוא חישוב ההספק הנדרש של המכשיר, כמו גם בחירת סוג המכשיר, מים או חשמל. מספר גופי החימום הנדרשים עבור כל חדר יהיה אינדיבידואלי, ויהיה תלוי באקלים, בנוכחות זיגוג כפול או משולש בפתחי החלונות ובאזור שיש לחמם.כדי להבטיח טמפרטורת חדר מקובלת, הערך הממוצע הוא מאה וואט למטר מרובע. יתרון נוסף, מבחינת חיסכון, הוא הימצאות בידוד בביתכם או בדירתכם, שיאפשר לכם לחסוך משמעותית כסף, מכיוון שבמקרה זה ניתן לרכוש מערכת זולה יותר, או להקטין את מספר מודולי החימום. כדי לחבר את האלמנטים זה לזה, מומלץ להשתמש בהלחמת נחושת, מכיוון שהוא מסוגל לעמוד בעומסים גבוהים, כמו גם להבטיח איטום אמין של המערכת. אם אי אפשר ליישם שיטה זו, יש צורך להשתמש באבזור הברגה. אספקת המים למערכת מהדוד חייבת להתבצע אך ורק עם צינורות פולימרים, והכי טוב עם צינורות פוליאתילן.

תהליך התקנת לוח חצאית חם

תהליך התקנת לוח חצאית חם

לפני שנספר לכם על התכונות של התקנת לוח חשמלי או לוח מים, ראשית, שקלו את הנקודות הכלליות:

 1. לפני שתתחיל בתהליך ההתקנה, יש צורך לסמן את קווי ההתקנה של הלוחות, על המערכת להיות ממוקמת במרחק של סנטימטר אחד מעל מפלס הרצפה.
 2. הפאנל מותקן על הקיר באמצעות ברגים עם הברגה עצמית עם פסי פלסטיק. בגב הפאנל יש עצירות המיועדות לספק את הפער הנדרש (15 מ"מ) בין משטח הקיר למערכת.
 3. לבידוד תרמי טוב יותר, מודבק סרט בידוד בין מעטפת גוף החימום לבין משטח הקיר.
 4. חורי קידוח לחיזוק סוגריים לקונווקטורים. לשם כך, עדיף להשתמש בדיבלים במרווחים של ארבעים סנטימטרים.

קרטון חשמלי

תשומת הלב! למכשיר שיעורי צריכת חשמל גבוהים, המגבילים את מספר הפאנלים המשמשים במעגל אחד ל- 17 חלקים.

 1. יש לחבר את הכבל בתוך הקיר, או להתקין אותו בחוץ, בתנאי שהחוט מבודד עם תיבה מיוחדת.
 2. חיבור המכשיר לרשת חייב להתבצע אך ורק באמצעות התקני בקרת טמפרטורה. הוא מותקן על הקיר.
 3. לפני שמתחילים יש לכייל את המכשיר.

בסיס מים

 1. בעת מעבר פינות יש להשתמש בצינורות חיבור מיוחדים בצורתם.
 2. חבר את המערכת המורכבת לסעפת והפעל מים חמים.
 3. לאחר שווידאתם שאין נזילות, התקינו את לוח העוקפים הקדמי.

במאמר זה ניסינו להסביר את עיקרי אופן ההתקנה של קרש מים חמים ולוח חשמלי, למדנו את עיקרי המניפולציות הללו והנחיל במו ידינו הוראות מפורטות להתקנה.

4504 0

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים