בית לְטַפֵּל מכשירי חשמל ביתיים קטנים כיצד לנקות את מסנני השואב שלך

כיצד לנקות את מסנני השואב שלך

מצב המסננים קובע במידה רבה את איכות השואב. פילטר סתום הוא אחת הסיבות השכיחות ביותר לכך ששואב אבק מתחיל לעבוד בקול רם ובסופו של דבר יכול לגרום לו להיכשל. ישנם מספר סוגים של פילטרים המשמשים בשואבי אבק, אשר נבדלים באופן ניקוי האוויר. לכן, האם ניתן לשטוף את הפילטר משואב אבק תלוי בסוגו הספציפי. בואו נסתכל כיצד לנקות כמו שצריך כדי לא לקלקל.

תיק סינון

זה יכול להיות חד פעמי (עשוי מנייר) וניתן לשימוש חוזר (עשוי בדרך כלל מבד סינתטי). יש להשליך שקית חד פעמית מלאה מדי ולא ניתן לעשות בה שימוש חוזר. כאשר נעשה בו שימוש חוזר, השקית החד פעמית יכולה להישבר בכל עת. ואז כל הפסולת יכולה ליפול לתא המנוע ולהשבית את המנוע.

לאחר השימוש, יש לדפוק היטב שקית בד רב פעמית ולשטוף אותה עם אבקה (חומר ניקוי). לאחר הייבוש השקית מוכנה לשימוש חוזר.

פילטר ציקלון

מורכב ממיכל פלסטיק גדול (משמש לאיסוף פסולת גדולה, אבק) ומספר פילטרים עדינים. לאחר השימוש יש לפרק את המיכל ולנקות כל פילטר בנפרד, בהתאם לסוגו ומאפייניו. יש לנקות את מיכל האבק הגדול מפלסטיק, לשטוף אותו היטב ולייבש אותו.

Aquafilter

בשטיפת שואבי אבק מערכת הסינון מורכבת ממסנן אקווה (פילטר מים) ומסנן דק. במסנן המים אבק מרטיב, ואחריו חלקיקיו שקעים בקרקעית. יש לשטוף היטב את ה- Aquafilter (ניתן להשתמש בכימיקלים מיוחדים שאינם מאכלים פלסטיק), ואז לייבש אותו ולהחזיר אותו לשואב האבק.

עֵצָה! מומלץ לשטוף את המיכל והמסננים רק במים קרים.

מסנני HEPA

נהוג להתייחס למסננים עדינים מכיוון שהם מספקים סינון אוויר מ- 99.5% מהתכלילים (זיהומים). הם תופסים לא רק את חלקיקי האבק הקטנים ביותר, אלא גם שיער של בעלי חיים, אלרגנים שונים ואפילו מיקרואורגניזמים.

האם ניתן לשטוף את פילטר HEPA לשואב אבק - ניתן לברר זאת על ידי קריאת מדריך ההוראות. הם משני סוגים - חד פעמי וניתן לשימוש חוזר. ישנן שתי דרכים לנקות (לשחזר פונקציונליות) מסנן HEPA רב פעמי:

  • מים - שוטפים מתחת למים זורמים מברז או ממקלחת, ואז מייבשים היטב. אל תשתמש בחומרי ניקוי בזמן שתעשה זאת. לא ניתן להשתמש בו עד לייבוש מלא, חדירות האוויר שלו מופחתת משמעותית, מה שמוביל לאובדן כוח היניקה ולעלייה בעומס על המנוע הפועל.
  • אוויר - נושף בזרימת אוויר חזקה, המכוונת בכיוון ההפוך לכיוון הסינון הראשי. ניתן לשפץ מסנני נייר HEPA רק מספר פעמים. יש לזכור כי לאחר הניקוי הוא מאבד את תכונותיו, בממוצע - כ-15-20% לאחר כל פעולת התאוששות.

מסנן פחמן

זה די נדיר, מטרתו העיקרית היא לספוג ריחות לא נעימים. מתאים לבעלי חיות מחמד.זוהי קלטת מלבנית מלאה בגרגירי סינון מופעלים. חיי השירות הם 2-3 חודשים, וזה לא משנה באיזו אקטיבי משתמשים בשואב האבק. מכיוון שהקלטת סופגת ריחות גם כאשר שואב האבק אינו פועל. מסנן זה חד פעמי לחלוטין, שכיחותו הנמוכה מוסברת גם במחירו הגבוה - החל מ -30 דולר.

5518 0

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים