בית לְטַפֵּל מכשירי חשמל ביתיים גדולים מדוע הכביסה מריחה לא נעים לאחר הכביסה במכונת הכביסה?

מדוע הכביסה מריחה לא נעים לאחר הכביסה במכונת הכביסה?

אנשים קונים מכונת כביסה כך שבגדיהם לא יהיו נקיים אלא גם מריחים טוב. לכל מכונת כביסה מודרנית יש פונקציה לרענן את הכביסה הכביסה. עם זאת, קורה שיום בהיר אחד, לאחר הכביסה, הכביסה נקייה, אך הריח ממנה אינו הנעים ביותר. זה יכול להיגרם כתוצאה מהתמוטטות מכונת הכביסה, שימוש בחומר ניקוי לא מתאים או איכות מים ירודה. קראו עוד על הסיבות לכך שכביסה מריחה רע לאחר הכביסה במכונת הכביסה במאמר זה.

גורם לריחות לא נעימים

הכביסה מריחה רע אחרי הכביסה

יש מעט סיבות, אך אם הן לא יוסרו בזמן, הן עלולות להפוך לבעיות חמורות יותר. אז למה הכביסה מסריחה:

 • המים עומדים במיכל הניקוז. ככל הנראה הבעיה הפופולרית ביותר, מכיוון שיש אנשים שלא מתנקזים לחלוטין או שמים לב אליהם, ולכן מים מלוכלכים מעורבבים עם אבקת פסולת יכולים להישאר בתחתית המיכל. לאחר זמן מה, תערובת זו יוצרת ריר לא נעים, אשר מעורבב עם מים נקיים במהלך הכביסה הבאה וכתוצאה מכך, ריח לא נעים;
 • סתימת צינורות ניקוז, צינורות ומסנני ניקוז. המים אינם מטוהרים ומנוקזים לפי הצורך, ומכאן הסירחון;
 • סתימת הביוב. צחנת מערכת הביוב יכולה להיכנס לחלק הפנימי של המכונה וריח חריף זה סופג את הכביסה;
 • עקב תקלה במכונה עצמה, כלומר, הכלי לאבקת הכביסה נשטף בצורה גרועה, וכתוצאה מכך שרידי האבקה הופכים לעובשים ומכוסים בריר, אין בכך מעט נעים;
 • אם מכונת הכביסה אינה בשימוש במשך זמן רב, מים עלולים להיעמד על קירות אלומיניום התוף. עובש והצטברות יכולים להיווצר עליו. קשה שלא להבחין בהם, אבל ישנם אנשים שונים;
 • האבקה היא באיכות ירודה או שהיא שוכבת זמן רב מדי ואיבדה את תכונותיה. חשוב גם להקפיד על המינון כששוטפים דברים, מכיוון שאף אבקה עודפת לא תמיד נשטפת ועשויה להישאר על קירות התוף. זה קורה שהאבקה עצמה מריחה רע, במקרה זה עדיף להחליף אותה;
 • היחידה שלך מותקנת בחדר סגור שמאוורר היטב ובעל לחות מספקת, כמו למשל חדר אמבטיה.

ניתן לבטל את כל הבעיות הללו בעצמך, העיקר לא להפעיל אותן.

ראה גם - סודות ריכוך מים במכונת כביסה

ביטול הגורמים ל

גורם לריח לא נעים

כאשר הכביסה מריחה רע לאחר הכביסה, באופן טבעי יש לכבס אותה בכדי להיפטר מהריח. כדי לזהות את הגורם לאירוע זה, עליכם לבדוק היטב את מכוניתכם, ולעיתים אף יהיה צורך לפרק אותו. כל זה יכול להיעשות בשלבים.

ראשית עליך לבדוק את פילטר הניקוז. עבור רוב היצרנים, למרות ההבדל בדגמים, הוא ממוקם בחלק התחתון של הגב. התהליך עצמו אינו גוזל זמן, אך הוא דורש טיפול ודיוק מיוחדים. לאחר שהוצאתם, לאחר שניקזתם בעבר את המים, תוכלו להתחיל לנקות את הפילטר ואת מיקומו. ניתן לנקות אותו בכל ניקוי וחומר ניקוי.

כדאי לבדוק ביחידה אם קיימים עודפי מים במכונה על מנת שהמים לא יימצאו סטגורים ונובלים בהתאם.

לאחר מכן, נקה את מיכל האבקה או הקוקט. קל מאוד להשיג את זה, כמעט בכל המכונות יש את אותו מכשיר להאכלת אבקה. לאחר ההסרה, יש לנקות ולשטוף אותו עם חומרי ניקוי כימיים. בזמן שמנקים את המיכל, אתה יכול לעשות את התא בשביל זה. הוא גם נוטה להתלכלך. התא, אם לא מלוכלך מדי, נשטף באותו אמצעי או פשוט עם סמרטוט רטוב. לאחר הניקוי והייבוש תוכלו להחזיר הכל.

השלב הבא הוא לבדוק את מערכת הניקוז ואת הביוב עצמו. קל לבדוק ללא מכונת כתיבה. בדיוק כשאתם מנקזים את המים, שימו לב לאיך הם נעלמים. אם תהליך זה איטי מאוד, אנו יכולים להסיק כי הסיפון סתום ויש לנקות אותו. כדאי לשים לב גם לריח, מכיוון שלעתים קרובות זה מהווה עדות לביוב סתום. אז אתה יכול לבדוק את מערכת הניקוז של המכונה שלך עצמה. צינורות יכולים גם להיות סתומים וליחה מבפנים. כל אלה מנוקים באמצעות חומרי ניקוי וכימיקלים לניקוי.

הדבר האחרון שיש לבדוק הוא אטם הגומי על דלת הצוהר. היווצרות עובש, הצטברות אבנית וריר שיורי עלול להוביל לבעיות כמו ריחות לא נעימים בכביסה לאחר הכביסה. קשה מאוד לנקות גומי, ולכן יש צורך בחומרים אגרסיביים יותר, כמו תמיסה של סולפט נחושת וחומצת לימון. בעזרת מטלית תוכלו לסדר את האזיקים תוך חצי שעה. אנו ממליצים לך גם לנקות שטיפה יבשה עם חומצת לימון וחומץ לניקוי שיורי. לאחר כל ההליכים הללו תוכלו לכבס ולבדוק את הכביסה.

כיצד תוכלו להימנע מריחות לא נעימים נוספים?

כאן אנו נייעץ לך רק למניעה תקופתית. זה כולל בדיקה, שטיפה וייבוש המכונה לאחר כל שימוש. אין צורך לסגור את דלת הצוהר, מכיוון שלחות עשויה להישאר בפנים, וזה יוביל ליצירת עובש. אין לאחסן פריטים בתוף הכביסה. ריח הכביסה המלוכלכת יכול להיספג על ידי היחידה עצמה ולהעביר אותה לכביסה הנקייה כבר.

אנו מקווים שמאמר זה עזר לך לברר את הסיבה לכך שהכביסה מריחה רע לאחר הכביסה במכונת הכביסה. היזהר בעת שימוש במכשירי החשמל הביתיים שלך.

ראה גם:

10498 2

2 מחשבות על "למה הכביסה מריחה לא נעים לאחר הכביסה במכונת הכביסה"

 1. טטיאנה:

  יש לי מכונת SAMSUNG

 2. רוסלן:

  ויש לי LG. לאחר השימוש במכונת הכביסה (לאחר כ 8 שנים) נתקלתי בריח לא נעים. ההחלטה לנקות את הפנימיות בחומצת לימון לא הצליחה. הריח החמיר. פתרתי את הנושא על ידי פירוק מוחלט של מכונת הכביסה וניקוי התוף וכל הצינורות. הסקתי לעצמי מסקנה: אין צורך להוביל לתוצאה כזו. נקו את הפנים בעזרת חומצה אצטית או חומצת לימון.

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים