בית לְטַפֵּל ציוד מיזוג אוויר איך מנקים את המזגן בעצמך

איך מנקים את המזגן בעצמך

מזגנים הם מכשיר ביתי נפוץ מאוד כיום. הם חוסכים בקיץ מהחום הלוהט ועוזרים לחדרים לחמם בעונה הקרה (דגמים פועלים בטמפרטורות של עד 5 ו -20 מעלות מתחת לאפס). מזגנים יכולים לטהר את האוויר ולהפחית את הלחות בחדר. כאשר המזגן פועל, עובר דרכו זרימת אוויר גדולה.

אבק וחלקיקים מזיקים נכנסים למזגן יחד עם האוויר. עם הזמן מצטברת שכבת בוץ שלמה על חלקי המזגן: פילטר, מחליף חום ומאוורר. הצטברות לכלוך ואבק פוגעת בתפעול המזגן ומגדילה את צריכת החשמל. כמו כן, פטריות וחיידקים יכולים להתפתח בסביבות מלוכלכות. שאיפת אוויר כזה מסוכנת לבריאות האדם. שאלה: איך מנקים את המזגן לבד - כל בעל ציוד שני שואל את עצמו פעם.

אם האחריות למכשיר הביתי שלך טרם פגה, מומלץ לערב מומחים לניקיון. כאשר האחריות כבר הסתיימה תוכלו להבין את כל המורכבויות ולנקות את המזגן במו ידיכם. חשוב מאוד לנקות את המזגנים בזמן. יצרני ציוד ממליצים על זמני הניקוי שלהם עבור מזגנים לכל דגם. מכיוון שתדירות השימוש במזגנים שונה עבור בעלים שונים, יש צורך לנקות את הציוד מכיוון שהוא מתלכלך. לפני כל תחילת העונה לשימוש במכשירי חשמל ביתיים, מתבצע ניקוי מניעתי חובה של מזגנים.

TOP 9 המזגנים הניידים הטובים ביותר מ- Aliexpress

שלטים המעידים על צורך דחוף בניקוי המזגן

ניקוי עצמי של המזגן

כשאתה מפעיל מזגן מלוכלך בכבדות, ייתכן שתראה:

 • רעש מוגבר
 • נזילת נוזלים
 • ריח רע

הופעת הסימנים הללו מעידה על כך שהזיהום הגיע לרמה קריטית. יש לנקות את המזגן בדחיפות. כדי למנוע את ההשלכות הנ"ל, יש צורך בתחזוקה מהירה של הציוד.

ראה גם:

ממה עובד ניקוי הציוד?

ניקוי מסנני מזגן
תחזוקת המכשירים הביתיים מתבצעת בשני בלוקים - פנים וחוץ. ניקוי מזגנים מכל דגם מחולק למספר שלבים: (ראה גם: איזה מנקה מזגנים לבחור. )

 • ניקוי (או החלפה) של המסנן
 • ניקוי היחידה הפנימית
 • ניקוי מונע של היחידה החיצונית

בואו ניקח בחשבון בפירוט כל סוג של ניקוי

ניקוי מסנן המזגן

מומלץ לנקות אחת לחודש. לפני הניקיון עליכם ללמוד היטב את הוראות ההפעלה של המזגן בכדי לדעת כיצד להסיר את המסנן כראוי. כדי לאסוף אבק רופף, עדיף לפזר נייר (או סרט) מתחת למזגן על הרצפה.

 1. הקפד לנתק את הציוד מהרשת.
 2. הסר את מכסה המזגן ואת גריל המגן.
 3. הסר את הפילטר ונקה אותו.
 4. שואב אבק משמש לניקוי המסנן.אם המסנן מלוכלך מאוד, יש לשטוף אותו במים זורמים (טמפרטורה לא גבוהה מ -45 מעלות).
 5. ייבש את המסנן (מבלי להשתמש באוויר חם).
 6. הרכיבו את המזגן.

חָשׁוּב:

ניתן לשטוף את הפילטר רק שמונה פעמים (מים משנים את יכולתו). ואז, לצורך הפעלה יעילה של המזגן, חובה להחליף את הפילטר. מסנני כיס אינם מנקים את עצמם. הם פשוט מוחלפים בחדשים.

ניקוי המודול הפנימי של המערכת המפוצלת

ניקיון פנימי של המזגן

יתר על כן, לאחר המסננים, יש צורך לנקות את מחליף החום-מאייד, הוא אחראי על חימום וקירור האוויר. החלק העיקרי של הציוד - המאייד של המזגן, מורכב מצינורות עם פריאון. זרימת האוויר, העוברת דרך הצינורות, מקוררת.ניקוי מאייד המזגן חשוב מאוד להפעלת ציוד יעיל, הוא מתבצע בערך פעם בשנה.

במהלך הניקיון הטכנאי מנותק מאספקת החשמל. קודם מנקים את חורי האוורור בכיסוי העליון ואז מסירים את הכיסוי ואת גריל המגן. אבק ממחליף החום, הצינורות והשסתומים מוסר בעזרת שואב אבק. במקומות שקשה להגיע אליהם, מנקים את מערכות הפיצול בעזרת מברשת רכה כדי לא לפגוע במחליף החום. לפעמים יש צורך לנקות את מאוורר היחידה הפנימית. גם אבק מתיישב עליו. מאוורר שאינו מלוכלך בכבדות ניתן לנקות בקלות בעזרת מברשת לחה במי סבון.

ניקוי היחידה החיצונית

בלוק המדחס של מערכת הפיצול ממוקם בחלקו החיצוני של הבניין. אנשי מקצוע מפרקים אותו. אתה יכול לשטוף את החלק החיצוני של היחידה מבלי לפתוח את המארז. המזגן נכבה ברשת. ראשית, אבק ולכלוך מוסרים בעזרת מברשת רכה, ואז בלחץ מי הברז נשטפים הלכלוך שנותר. יש לנגב היטב לחות עודפת בעזרת מטלית. להפעלה יעילה של המזגן, מנקים את היחידה החיצונית 1-2 פעמים בשנה.

חיטוי

ההליך הוא חובה עבור שירות מכשירי חשמל ביתיים. בעזרת בקבוק ריסוס מוחלים פתרונות חיטוי על כל המשטח הפנימי של גוף המזגן. התמיסה מרוססת בכמה שלבים. לאחר מכן מוסרים את הרכב בעזרת מטלית רכה.

ראה גם - עקרון הפעולה והתקן של מזגן ביתי

TOP 9 המזגנים הניידים הטובים ביותר מ- Aliexpress

יעילות ניקוי המזגן

ניקוי פשוט בזמן של מזגנים מפני לכלוך וחיטוי יאפשר:

 • ליצור מיקרו אקלים חיובי בחדר
 • חסוך אנרגיה בקירור (חימום) החדר
 • להאריך את חיי השירות של הציוד.

לאחר ניקוי המזגן שלכם תראו שלא קשה לנקות את המזגן בבית. אין צורך להתקשר למומחה. ניתן לעשות עבודה זו באופן עצמאי.

ראה גם:

7632 0

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים