בית תיקונים מכשירי חשמל ביתיים גדולים מכונת כביסה אטלנט נותנת שגיאה F3 - מה זה אומר?

מכונת כביסה אטלנט נותנת שגיאה F3 - מה זה אומר?

בדרך כלל הכנסת את הכביסה לתוף והתחלת לכבס, ולאחר זמן מה גילית שמכונת הכביסה של אטלנט לא נשטפת ומוציאה את קוד F3. לדוגמה, שגיאת F3 במכונת אטלנט מופיעה ללא קשר לתוכנית, וחוץ מזה, הכביסה עשויה להמשיך להמשיך הלאה. מה המשמעות של קוד זה וכיצד לתקן את הבעיה שנוצרה?

פענוח השגיאה

Stiralnaja mashina Atlant vydaet oshibku F3

קוד השגיאה F3 אומר שיש בעיה בחימום מים: הוא לא שם, או להפך, הוא מוגזם. במקרה זה, המכונה יכולה לעבוד כרגיל במצבי הכביסה במים קרים, אך בתוכניות עם חימום מופיעה שגיאה. בדגמים ללא מסך, שגיאה זו מסומנת כדלקמן - מחווני הניקוז השלישי וה -4 נדלקים.

אם אתה מבחין שהמצעים שלך נשטפים בצורה גרועה, בעוד שמרגישים ריח מעופש, סביר להניח שיש תקלה של גוף החימום.

סיבות שלא דורשות תיקון

  • קשר חשמלי. יש לעקוב בבירור אם יש נזק לכבל עצמו או לתקע. חשוב גם שהחיבור לרשת החשמל יתבצע ישירות, כלומר מיד לשקע ולא באמצעות מתאם.
  • אירעה קריסת מערכת. אם זו הפעם הראשונה שיש לך שגיאה כזו, אתה יכול לתת למכונה זמן לנוח. נתק את המכשיר על ידי משיכת כבל החשמל למשך עשר דקות ממש. זה מתרסק לעתים קרובות למדי, אבל זה זמני והפעלה מחדש כזו תעזור.
  • בדוק את חיבור חוטי גוף החימום. תרחיש זה אפשרי אם המכשיר פורק לפני התקלה מסוג זה. סביר להניח שהמגעים פשוט נסחפו מעט מהמקום הרגיל שלהם.

ראה גם - מכונת כביסה אטלנט נותנת שגיאה F4 - מה זה אומר?

תקלות הדורשות תיקון

בנוסף לתקלות שאינן מצריכות תיקון, יש כאלה שדורשים תיקון ישיר.

גוף החימום נשבר

אם, כאשר כביסה בטמפרטורה גבוהה, כוס הפתח נותרה קרה, אז גוף החימום פגום. כמו כן, אם מכונת הכביסה מזועזעת, בידוד החימום עלול להיפגע, וזה עלול לגרום לקצר חשמלי ואף לשריפה. הסיבה לתקלה עשויה להיות פגם במפעל או בקנה מידה. לא ניתן לתקן את גוף החימום; נדרש החלפה. הקפד לבדוק את גוף החימום באמצעות מולטימטר, אולי הבעיה אינה בו, אלא בחיישן הטמפרטורה (בחלק מהדגמים, חיישן הטמפרטורה מותקן בנפרד מהמחמם).

חיישן תרמי שבור

הופעתה של שגיאת F3 בתחילת הכביסה, כאשר מכונת הכביסה אינה מתחממת, מתחממת יתר על המידה או מרתיחה את המים לחלוטין, עשויה להצביע על תקלה בחיישן הטמפרטורה - חיישן טמפרטורה המודד את טמפרטורת המים במכונת הכביסה. במקרה זה תידרש החלפת חיישן הטמפרטורה, ואם הוא מובנה ישירות בגוף החימום, שנצפה ברוב הדגמים, יהיה צורך בהחלפה מלאה של גוף החימום.

לוח בקרה פגום

אם 12-15 דקות לאחר תחילת הכביסה, שגיאת F3 מוצגת בתצוגה של מכונת אטלנט ותהליך הכביסה נעצר לחלוטין, פירוש הדבר שלוח הבקרה עלול היה להיכשל. זהו מיקרו מעגל השולט בתהליך העבודה של מכונת הכביסה. בעיקרון, הממסר הממוקם על לוח הבקרה נשרף, האחראי על הפעלת גוף החימום או המסילה. במקרה זה, יהיה עליכם להחליף את הממסר השרוף או להלחין את המסילה. בזמן כשל במעבד, יהיה צורך להחליף את מודול הבקרה לחלוטין.

בעיית חיווט

אם שגיאת F3 מופיעה במכונת הכביסה, ואז נעלמת, החיווט מגוף החימום למודול הבקרה נפגע. במצב כזה, עליך לסובב את החיווט הפגום או להחליף לחלוטין את הלולאה בחוטים.

ראה גם:

8385 0

איך לבחור

ביקורות

תיקונים