בית תשובות לשאלות ללא מקרר או טפטוף - מה עדיף?

ללא מקרר או טפטוף - מה עדיף?

כאשר הגיע הזמן להחליף מקרר, הבעיה העיקרית היא לא בבחירת יצרן, אלא במערכת - ללא כפור (ללא כפור) או טפטוף? פנייה לחברים לקבלת ייעוץ, לא ניתן לקבל תשובה ברורה לשאלה זו. יש אנשים שבעצם משתמשים במקרר עם מערכת טפטוף קלאסית בשל העובדה שכביכול האוכל לא מתייבש. אחרים מיועדים אך ורק ללא כפור, בגלל חוסר לחות על הקיר האחורי. בכל מקרה, יש לבחון את הבחירה בצורה חכמה, לאחר שקחנו את כל היתרונות והחסרונות.
השאלה נענית:

איגור מרקובאיגור מרקוב

מקררי טפטוף לא מפסיקים להילחם Know-Forst על מקומו בשוק. פתרונות טכנולוגיים חדשים מטים את הכף לכיוון זה או אחר. קשה מאוד למנות דגם מקרר שבהחלט יתאים לך. אך אנו ניתן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור מקרר העונה באופן מלא על צרכיכם. הבה נבחן תחילה את ההבדלים המהותיים בין מערכות אלה.

שקול את ההבדל המהותי בין מערכת ללא כפור לטפטוף

"ללא כפור" מתורגם מאנגלית כהיעדר כפור. מקררים של מערכת זו, אם משתמשים בהם נכון, לעולם לא יתכסו בקרום קרח. מערכת האוורור הממוקמת בתוך המארז מבטיחה זרימת אוויר רציפה המונעת היווצרות עיבוי, שהוא הגורם לקרח.

המערכת הומצאה עבור אנשים החיים באקלים טרופי וסובטרופי המאופיינים בלחות הגבוהה שלהם. מערכות טפטוף באקלים כזה, אתה צריך להפשיר כל הזמן, ללא כפור פתר את הבעיה בגלל חוסר לחות בתאים. חוסר לחות בתנאי האקלים שלנו מוביל לייבוש מוצרים ביחידות קירור עם מערכת כזו. אך הבעיה נפתרת באמצעות מיכלי פלסטיק מיוחדים ושקיות ניילון למאכל.

למערכות טפטוף יש מכשיר שונה במהותו. מערכת האידוי בגב המקרר מקדמת עיבוי. המערכת מניחה כי הלחות שנוצרת זורמת למיכל המיועד לה, שממנו היא מתאדה. המערכת מביאה מעט אי נוחות במקרים בהם הביוב סתום. מים מתחילים להתאסף בתחתית, ישירות מתחת למגירות הירקות. למרות שהבעיה אינה מתעוררת עם טיפול נכון בטכניקה.

ראה גם - האם אוכל להכניס מיקרוגל למקרר?

מהם היתרונות והחסרונות של מערכות שונות.

כדי להקל על תהליך ההשוואה בין שתי המערכות, ריכזנו עבורכם טבלה חזותית, עם היתרונות והחסרונות העיקריים של כל אחת מהן.

לטפטף מקררים מקררים "NO FROST"
יתרונות חסרונות יתרונות חסרונות
מבחר גדול בהרבה ממגוון הדגמים. הפשרה נדרשת, לפחות פעמיים בשנה. אין צורך בתחזוקה מיוחדת (למטרות היגייניות מומלץ לנגב את המשטחים הפנימיים אחת לשנה) נפח המקרר קטן יותר, בגלל הצורך להתקין מערכת מאווררים בתוך המארז.
מחירים נוחים יותר טווח הטמפרטורות שונה בכמה מעלות בין התאים העליונים לתחתונים טמפרטורה קבועה של כל תאי המקרר דגמים מסוימים רועשים מאוד (שימו לב למאפיינים)
מסוגל לחסוך עד 30% אנרגיה מערכת הטפטוף אינה עובדת בתא ההקפאה. הקפאה מהירה של אוכל. צורכת יותר אנרגיה בהשוואה למקררי טפטוף.
פעולה שקטה (כדי להבין כמה אפשרי רק במהלך הפעולה) עיבוי על משטח הקיר האחורי. מערכת ללא הכפור פועלת באותו אופן בתא ההקפאה. העלות הגבוהה של מקררים עם ידע טוב
היעדר מאוורר מאפשר יותר מקום למצלמה. הטמפרטורה בתאים משוחזרת לאורך זמן. התאוששות מהירה של משטר הטמפרטורה לאחר סגירת דלת המקרר.
אין עיבוי על משטח הקיר האחורי.

בהתחשב בחסרונות של כל מערכת, אל תאר לעצמך את המקרה הגרוע ביותר. העוצמה של הכפור שלא עובד היא יחסית מאוד, ישנם מקררים בטפטוף שיוצרים הרבה יותר רעש. באופן כללי, כבר הומצאו לא מעט סיפורים על כפור ידע.

אגדות על מקררי "ללא כפור"

התפיסות השגויות הצרכניות הנפוצות ביותר לגבי מקררים ללא כפור.

  1. ייבוש כל המוצרים בהשפעת אוויר יבש בתא המקרר. הבעיה מתבטלת באמצעות ניילון נצמד ומיכלים. מוצרים מסוימים נשמרים זמן רב יותר בסביבה יבשה. אותם משתמשים במקררי טפטוף סוגרים את המזון כדי למנוע ריחות לא נעימים בתוך החדר.
  2. מקררים עם מערכת "ללא פרוסט" אינם זקוקים להפשרה. המקרר דורש תחזוקה ולפחות פעם בשנה, יש לכבס אותו על מנת למנוע התפשטות של מיקרואורגניזמים מזיקים. שטיפת המקרר כוללת ניתוק מאספקת החשמל וכתוצאה מכך הפשרה בלתי נמנעת.
  3. תאי המקררים ללא כפור הם הרבה יותר קטנים. האוורור כמובן תופס מקום, אך היצרנים מציעים מבחר גדול של דגמים, המאפשרים לרכוש מקרר בנפח הנדרש.

ההמלצות האחרונות לבחירת מקרר.

  1. בבחירת מקרר, עיין בתיעוד והערך בנפרד את כל הפרמטרים שלו.
  2. אין לשטוף מקררי טפטוף, במיוחד את הקיר האחורי, במהלך הפעולה.
  3. כל מקרר דורש אמצעי טיפול והיגיינה.
  4. כשאתם קונים מקרר, דאגו למיכלי פלסטיק, הם יהיו שימושיים באותה מידה לכל מערכת.

ההמלצות שלנו יעזרו לך להבין את ההבדל בין מקררים ולהחליט איזה דגם מתאים לך.

תשובות חדשות לשאלות הקוראים:

כל התשובות
19991 0

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים