בית תשובות לשאלות איך מכינים שקית מקרר במו ידיכם

איך מכינים שקית מקרר במו ידיכם

תיק קירור הוא מכשיר אוטונומי שיכול לעזור כאשר אתה צריך לשמור אוכל לטיול בטבע, להעביר קניות מחנות או תרופה הדורשת תנאי מעצר מיוחדים. אבל מה אם רכישה של מיכל תרמי או מקרר לרכב אינה משתלמת? מאמר זה יראה לכם כיצד להכין תיק קירור משלכם במהירות ובזול.

איזה חומרים אנחנו צריכים?

על מנת לייצר שקית קירור ניידת, בואו ונבין בקצרה כיצד הוא עובד ולמה אנו עשויים להזדקק לתהליך ייצור מיכל תרמי "בעבודת יד"

לא לגמרי נכון לקרוא כך לשקיות קירור ניידות מכיוון שהן לא מייצרות קור. שקיות כאלה, למעשה, הן רק תרמוסים השומרים על טמפרטורות נמוכות לזמן מסוים בגלל חילופי חום איטיים עם הסביבה.

על סמך זה אנו קובעים מה אנו זקוקים:

 • התיק עצמו - ניתן לתפור אותו או להתאים אותו מוכן, העיקר שיש לו רוכסן צפוף ואמין;
 • שכבה תרמית - בשביל זה בחנות יש צורך להרים חומר בידוד נייר כסף - בידוד נייר כסף;
 • חומרי הידוק - סרט מתכת או מהדק רהיטים.

כמו כן, כמקור עזר לקור, תוכלו להשתמש בסוללות מיוחדות - מיכלים אטומים עם תמיסת מלח. מצברים קרים מוקפאים מראש, ואז מופשרים לאט בשקית תרמית, תוך שמירה על טמפרטורות נמוכות בפנים לזמן מה. מצברים קרים ניתן לקנות בחנות או להכין במו ידיכם, אנו נספר לכם על כך גם.

ראה גם - ללא מקרר או טפטוף - מה עדיף?

הכנת תיק קירור ביד

האמינו לי, גם אם אתם ממש לא חברים עם מכונת תפירה או מחט וחוט, לא יהיה לכם קשה לתפור שקית תרמית. תהליך זה ייקח לך מעט מאוד זמן. אך התוצאה - שקית מוגמרת - תגיש בנאמנות לאורך זמן, ותשמור באופן מהימן על מזון, שתייה או תרופות מפני ההשפעות ההרסניות של חום וחום.

אז ראשית עליכם להכין דוגמא - תבנית לחלק הפנימי של התיק. ככלל, תיקי ספורט מלבניים או נסיעות עם דש ורוכסן סביב ההיקף נלקחים כבסיס. גרסה זו של התיק תהיה המעשית ביותר.

התבנית תיראה כמו צלב גדול, המחולק למגזרים - לפי גודל החלק התחתון והדפנות של התיק המקורי. אל תשכח לכלול את מכסה התיק. יתר על כן, יש להעביר תוכנית זו ל- Foiloisolone. זכרו שהתבנית העשויה מבידוד נייר כסף צריכה להיות מעט קטנה יותר מהתבנית המקורית - כך שדגם המיכל העשוי מחומר תרמי ישתלב בחופשיות בתיק שלכם.

הרכיב את התבנית מהחומר התרמי, והדבק בזהירות את המפרקים עם סרט נייר כסף. אם תוכלו לתפור רוכסן למיכל המבודד לסכל, שקית קירור כזו תהפוך ליעילה פי כמה.תא הסוגר היטב מהווה ערובה לחימום איטי של המזון שבתוכו.

כאשר מיכל נייר הכסף מוכן, הכניסו אותו לתיק המקורי והדקו אותם יחד עם סרט דו צדדי או מהדק. זה הכל - תיק הקירור מוכן!

ראה גם - הניואנסים של בחירה והתקנה של מקרר מובנה

מקרר לרכב תוצרת בית

אם לא מספיק שקית מקרר קומפקטית, תמיד תוכלו להכין מיכל תרמו מרווח להובלה בתא המטען של המכונית. חזה תוצרת בית כזה יוכל לעזור לכם במהלך טיול בטבע עם חברה גדולה, או במהלך חופשה עם "פראים". בואו להבין איך מכינים מקרר לרכב מפלסטיק קצף.

קודם כל בחר בתיבת דיקט בגודל הנכון. אם אפשר, קל להרכיב תיבה כזו. זה טוב אם מכסה המגירה מחובר עם צירים, אבל אם אין לך, אל תדאג, כל מכסה צמוד יעשה.

בגדול, תוכלו להשתמש בקופסת קרטון, אך מקרר רכב העשוי מחומר כזה לא יתגלה כעמיד במיוחד.

לכן, אם מצאתם את התיבה המתאימה, השלב הבא הוא להכין מילוי בידוד קצף עבורה. יש צורך להדביק או לדפוק את כל המשטחים הפנימיים של הקופסה בעזרת קצף. ככל שעבה יותר, כך אמין יותר. במקום קצף זעיר, אתה יכול להשתמש ב- Penoplex. השתמש קלטת דו צדדית, דבק ללא אצטון או מהדק רהיטים להידוק. אין להתעלם גם מבפנים המכסה.

לאחר מכן, יש צורך לכסות בזהירות את פנים הקופסה בבידוד נייר כסף ולצרף את חומר הבידוד, וכן להדביק בקלטת דבק את כל המפרקים בתוך מקרר הרכב העתידי.

באופן עקרוני המקרר מוכן. אל תשכח רק לחבר את ידית הפתיחה למכסה ולקרר את המיכל התרמי היטב לפני השימוש. ככל שההרכבה נעשית טובה יותר, כך מקרר הרכב שלכם אטום בצורה הרמטית יותר - כך הוא יוכל לשמור על טמפרטורה נמוכה בתוכו. מכשיר כזה מתגלה ככבד למדי, ולכן עדיף לשאת אותו בתא המטען של המכונית.

מצברים קרים תוצרת בית

כבר הזכרנו כי מצברים קרים הם עוזרים מצוינים אם אתה צריך להשתמש במיכל תרמי אוטונומי לאחסון מזון. אם אתה לא מוכן ללכת לחנות, אז הכין מצבר קר במו ידיך בבית.

סוללת החנות משתמשת בתמיסת מלח מיוחדת המפשירה לאט הרבה יותר מאשר מים רגילים. להכין את זה בעצמך זה לא קשה, פשוט ממיסים מלח מטבח רגיל בכמות המים הנדרשת ושופכים פתרון כזה לבקבוקי פלסטיק או שקיות ואקום עם מהדק Zip Lock. יש להקפיא שקיות או בקבוקים מלאים כדי לשמור על טמפרטורה קרירה במיכל.

יש גם מצברים של קור הליום. הם יקרים בהרבה ממקביליהם הנוזליים, אך מפשירים לעיתים איטיות יותר. אם אתה רוצה להכין מצבר קר כזה, אז קנה כמה חיתולי תינוקות גדולים בבית המרקחת. שופכים בעדינות ולאט לאט מי ברז רגילים, בערך כוס, בתוך החיתולים. המתן קצת - תן לגרגירים לספוג את הלחות. לאחר מכן, קרעו את פנים החיתול ושפכו את הגרגירים הרטובים לשקית אטומה.

יש להקפיא מראש את מצברי האחסון הקרה. וכשמכניסים אוכל לשקית המקרר, אל תשכחו להזיז את שכבות האוכל באמצעות מצברים קרים.

טיפים שימושיים

אז אם הכל ברור אז תוכלו להתחיל להכין שקית קירור. אך לבסוף, אנו רוצים לחלוק כמה טיפים שימושיים אשר יקלו עליכם על תהליך ייצור שקית תרמית ויגבירו את יעילות השימוש במכשיר כזה.

 • עובי השכבה התרמית - כמה שיותר יותר טוב. כשאתה מגיע לחנות חומרה, קנה בידוד נייר כסף מ 0.5-0.8 ס"מ, וקצף - מ 2-3 ס"מ.
 • אתה יכול לקנות folgoizolon בחנות חומרה גדולה, והמחיר עבור זה בהחלט לא יכה את הכיס שלך. צריכת חומרים - מ -1 - 1.5 מ '.
 • עדיף לבחור שקית למקרר נייד מחומרים דחוסים ומים דחוסים ועמידים במיוחד ויחד עם זאת ניתן לכבס אותם מלכלוך.
 • וודא שהידיות והכיסים תפורים היטב, והמחברים סוגרים היטב את תיק התרמו. בדגמי ייצור טובים הרוכסן החיצוני מכוסה בדש סקוטש מיוחד - להפחתת העברת חום.
 • לנוחות השימוש במקרר לרכב, ניתן לתפור כיסוי עם ידיות על קופסת דיקט. אל תשכח לשים חתיכות פוליאסטר ריפוד, שמיכה חתוכה או כל בידוד אחר בין דיקט לכיסוי - כך תגן על תכולת המיכל התרמי מפני חימום מהיר.
 • עדיף להעביר כל מיכל תרמי בתיק גדול עם דברים אחרים או בתא המטען של המכונית. אל תחשוף את המקרר הנייד שלך לאור שמש ישיר ונסה לפתוח אותו כמה שפחות.
 • כאשר מפשירים מצברים לאחסון קור קפואים שהכנתם בעצמכם, עלול להיווצר עיבוי - קחו עובדה זו בחשבון ודאגו שהלחות לא תקלקל את המזון. למשל, עוטפים הכל בגיליונות עיתון נפרדים.
 • בעת העמסת מזון למקרר העומד בפני עצמו, זכור שיהיו כמה שפחות חללים וחללים בתוך המיכל התרמי ככל האפשר. אל תשכח להעביר אוכל עם מצברים קרים או שקיות קרח רגילות.

עם ייצור נכון, טיפול ובעקבות ההמלצות הפשוטות שלנו, התיק התרמי או המקרר האוטומטי שלך יפתיעו אותך לטובה ביעילותו, אמינותו ועמידותו. יחד עם זאת, נחמד לדעת שהצלחתם לחסוך סכום מסודר, כי בחנות רכישה כזו תעלה סכום משמעותי. ניתן להכין כמה מיכלים תרמיים בגדלים שונים - קופסאות קטנות לחטיפים אישיים בבית הספר, במשרד או באימונים, תיקי נסיעה ב 4-5 ליטרים לרכישה או פיקניקים צנועים, תיקי גב מרווחים מ -10 ליטר לחברות גדולות וחסר מרשים וכו ' ... עכשיו, לדעת להכין תיק מצנן במו ידיכם, זה לא יהיה קשה לכם!

ראה גם:

29112 0

הוסף תגובה

איך לבחור

ביקורות

תיקונים